Finišující pokládka kolejí, stavba záklopů na kopce

28.3.2011

V dnešní aktualizaci se ještě naposledy a obšírněji budeme věnovat pokládce kolejí, která je již k dnešnímu dni zcela hotova. Ještě jste neviděli foto z pokládky na Loučském viaduktu, ale to se připomenu v další aktualizaci. Podle kupovaných kolejí jsme jich položili přes 500 metrů, něco málo nám zbylo, něco jsem i znehodnotil nesprávnou pokládkou, kdy jsem třeba musel kousek koleje vytrhnout a položit znovu z důvodu špatného vedení kolejí. Prostě jsem ji položil křivě. Nyní již provádíme zapojování kabelů ke kolejím a čekáme na várku přestavníků želvy na osazování k výhybkám.

Samozřejmě, že s pokládkou probíhají i další práce, kdy kluci znovu přetírají koleje do rezava, Dušan a Petr zapojují komponenty zespodu kolejiště, Petr renovuje pětisvětelné návěstidlo a Jirka dělá výdřevy v podobě záklopu na každý velký kopec na kolejišti, abychom jej mohli v případě stěhování vyjmout a projít tak dveřmi.

Závěrem bych se zmínil ještě o přípravku Petra, který vyrobil pilový kotouč s bočním vedením na výrobu drážek pro car systém. Půjčená frézka od modelářů z Peček je nějak nemocná (vytahaný a obroušený řemínek) a tak si musíme nějak pomoci sami, neboť sehnat frézku či jenom náhradní ozubený řemínek je pro nás zatím nadlidský úkol.

Slibované zapojování elektro chystám na další reportáž, kdy se již nebudeme věnovat pokládce kolejí.

Projekt podpořili: