Prázdninové vábení

16.7.2011

Tak by se dala nazvat i tato reportáž, neboť značné úsilí věnujeme do zviditelnění naší stavby a tak roznášíme plakáty a letáčky po recepcích hotelů, penzionů, informačních středisek. Vylepujeme plakáty na zastávky, na parkovištích dáváme letáčky za stěrače. Jsou prázdniny, zvýšený pohyb turistů a tak je naší snahou abychom se lidem mimo naše město dostali do povědomí. Mladí kluci se již zaučili v řízení a tak středy i čtvrtky obsluhují již kolejiště sami. Standa na krámku prodává vstupenky a spolu s Petrem poskytují návštěvníkům informace.

Sice jsme nyní zvolnili tempo, ale pořád se něco děje, nemůžeme říci, že by během týdne něco nepřibylo. Pro pana Pospíšila jsem připravil travní porost kolem tratě do Nového Města a také nás poctil svoji návštěvou a udělal opět kousek zeleně kolem viaduktu. Kluci lepí polystyren kolem Pernštejna, tvoříme ploty kolem dalších budov v Nedvědici a asi nejzajímavější je to, že máme zapojeno již šest odjezdových návěstidel ve Žďáře. Ano, již jsme dostali komponenty pro jejich ovládání a tak při návštěvě našeho programátora Libora, jsme provedli jejich první zapojení.

Již s menšími úspěchy se Liborovi dařilo programovat lokomotivy pro automatickou jízdu, kdy si po vzorné poslušnosti najednou stroj projel svůj zastavovací úsek. Programátor Jirka, bude mít co laborovat, aby stroje jezdili podle navolené jízdní cesty a zastavovali na určených místech. K tomu mu jistě přispěje i nově pořízený čtyřjádrový počítač pro řízení kolejiště s komponenty od Intelu, neboť původní dvoujádrový AMD, zaměstnával procesor skoro přes 50 procent, kdežto nový PC má hodnotu kolem 12 procent a hned je tak poznat rychlejší spolupráce programu s ovládacími komponenty kolejiště. Teď se již těšíme na novou aktualizaci programu, abychom mohli testovat automatickou jízdu vlaků.

Příště se dozvíte, jak se dařilo tento problém vyřešit a shlédnete i něco nového z krajinky.

Projekt podpořili: