Návěstidla a závory v provozu

5.9.2011

Tak nám prázdniny opět utekly jako voda a než uteču i já na dovolenou, abych si od té modelařiny na chvilku odpočnul, tak vám nachystám něco z novinek v našem království.

Říkat, že pokračujeme v pokládce zeleně už asi nebudete brát za novinku, ale připomenout to musím, neboť je to zatím to nejdůležitější co přes letní dny přibývá i když jsme se vrhli i do dráteničení. Roman i Bob pomalu tvoří dílo do konečné podoby z obou stran kolejiště. Když mám chvilku volno, tak jim zafušuji do řemesla i já a přichystávám lepením foliáže, podklady pro další stavbu, mosty, propustky atd.

Zajímavá novinka ale je, že máme zapojena a zcela funkční návěstidla ve Žďáře, zbývá ještě několik seřaďovacích a vjezdová od N.Města. Ještě dodělat autobloková a dvoukolejka bude hotova. Dále Jirka nachystal z hliníkových profilů rámeček na zasazení skel, která budou chránit kolejiště před nenechavými tlapkami diváků a stále tvoří nové díly pozadí, které nám velmi pěkně maluje naše dvorní malířka Renata.

Z dalších novinek co stojí za zmínku je zprovoznění železničního přejezdu v Nedvědici, kde nám již zastavují po aktivaci přejezdového zařízení auta. Pro tento účel jsme zvolili modelářská serva, na která nám Jirka udělal z drátu páku, přilepili magnet a pomocí obvodu pro jeho řízení jsme nastavili jeho chod. Elektroniku pro řízení serv nakupujeme zde: www.zajic.cz

Jsem sice zastánce relátek, ale doba vyžaduje držet se nových a nových trendů a tak aspoň pro řízení automobilové dopravy použijeme toto zařízení, které snad do budoucna využijeme i na různá hejblátka na kolejišti.

Projekt podpořili: