Lepení foliáží, výroba stromečků a dalších doplňků na kolejiště

8.12.2011

V jedné z posledních aktualizací v letošním roce si opět připomeneme lepení foliáží od firmy Model Scene, která je jedním z hlavních dodavatelů tohoto materiálu pro naše kolejiště. Na konzultační poradu za námi zavítal i pan Pospíšil z Brna, který dovezl a natrhal foliáže, jak by asi měli být v krajině rozložené. Během dalších brigád jsme je poté lepili a zapracovávali do terénu a výsledek uvidíte na přiložených fotografiích.

Můžete se také podívat do kuchyně našeho stavitele domečků Honzy Peřiny z Ostravy, který nám vozí jednou za čtvrt roku zhotovené domečky z papíru pro naše kolejiště. Vždy mu dodáme veškeré výkresové materiály včetně fot objektů a ostatní už závisí na jeho šikovnosti. Škoda jenom, že většina takových šikovných lidiček co nám pomáhají to k nám mají poměrně daleko…

Další zajímavou návštěvu jsme měli v jeden středeční den, kdy přijel Karel Zelenka a Norbert Hájek (Kolín a Ostrava…). Oba dva jsme hned využili při pracovní brigádě, kdy Karel tvořil a sypal silnice a Norbert vyráběl se Standou listnaté stromy. Zajímavostí ještě na této akci bylo, že potom u mne spali v obýváku spolu na jedné posteli, ale kdo zná modeláře a šotouše, tak mi dá za pravdu, že je nám skoro jedno kde člověk složí hlavu…

Ještě se lehce zmíním o našich autíčkách, která nám dodal Petr z Prahy, plně vybavená osvětlením a blikáním, včetně digitálního řízení. Díky Tomášovi jsme tak oživili žďárský okruh, kde tato autíčka svítí a blikají do zatáček, autobusy zastavují v zastávkách a díky senzorům se nikdy nesrazí. Před zatáčkou auta zpomalí, přibrzdí, dají blinkr, po vyjetí ze zatáčky blinkr vypnou a opět zvýší rychlost. Kolem silnice montujeme pro toto ovládání miniaturní infra ledky, které dávají autům povely. Pokud nás navštívíte mezi svátky od 28. do 30.12. tak to bude ještě více vymakané a budete tak mít nejenom vlakový zážitek.

Závěrem jenom připomenu, že celý prosinec si mohou nejenom malí návštěvníci vyzkoušet řídit vlak pomocí ovladače, kdy po vyjetí z odstavného si převezmou řízení a jedou minimálně pětadvacet metrů na druhou stranu kolejiště, kde mají za úkol zastavit u návěstidla.

Předvánoční pohodu přejí modeláři ze Žďáru nad Sázavou.

Projekt podpořili: