Úpravy a dodělávky na kolejišti

29.10.2013

Zdravíme příznivce našeho kolejiště a opět Vám přinášíme aktualizaci z naší tvorby na kolejišti. Nejdříve nahlédnete, jak doděláváme prostory kolem Žďárského nádraží, kde jsme položili 3D dlažbu od firmy Noch, zhotovili plot kolem parkoviště ČSD a začali s pokládkou zeleně. Následně jsme se pustili i do zatravňování mezi kolejemi a pomalu budeme takto zkrášlovat celou stanici.

Na přiložených fotografiích si z toho sice děláme srandu, ale Petr coby hlavní servisman autíček, má někdy opravdu co dělat, aby se udržel… Některá auta po nějaké době začnou sama přejíždět do protisměru, vyjedou úplně z vodící struny a převrátí se do příkopu, no prostě si dělají, co je napadne. Nutno podotknout, že to samé auto tam předtím najezdilo desítky okruhů a najednou odmítne poslušnost. Několikrát jsme zkoušeli odbrousit vrstvu sádry na vodící struně, neboť jsme si říkali, že je moc silná, ale ani to nepomohlo a tak si zatím s tímto jevem nevíme moc rady, protože to samé auto jezdí o týden později úplně bez problémů…

Vašek dodělal pionýrský tábor, upravil a zúžil tok řeky Svratky, zhotovil stavidlo, aby se tam mohly děti z tábora koupat a naaranžoval další momentky ze života. Teď už čekáme, až nám Radek z Ostravy vyrobí další imitaci blikajícího ohně a osadíme ji do zhotoveného táboráku.

Další zajímavostí na kolejišti bylo, že se nám zvedla OSB deska na přechodu mezi panely a tím na přechodu kolejí byl zub. Vyřešili jsme to podpěrou, kterou jsme zespodu zapřeli do desky, vlaky jezdily bez problémů. To bylo pár dnů před zakrytím kolejiště… Po výměně oken, a následném ježdění nám na tomto místě vykolejovaly soupravy. Zjistili jsme, že ta samá podepřená deska již podepření nepotřebuje a je opět vše v pořádku i bez výztuh… Tak to jenom taková malá zajímavost, která nás asi díky vlhkosti potkala.

Jinak nás nemile překvapilo, že jsme zadřeli po roce a něco používání tři mašiny - Bardotky. Byly všechny od MTB a měly naježděno oproti ostatním pakatel motohodin. Docela nás to překvapilo, když za celou dobu provozu neodešel žádný jiný stroj a to jsem jich ještě velkou část přinesl z kolejiště na půdě.

Hezkou podívanou přejí modeláři ze Žďáru.

Projekt podpořili: