Předvánoční modelaření s besídkou

13.1.2014

Tak už tu máme nový rok a tak opět přinášíme něco z novinek na kolejišti. Tou největší, kdy se nám opravdu ulevilo, je ukončení stavebních prací na kulturním domě. Výměna oken proti tomu byla procházka růžovým sadem, neboť následné zateplování stropů v přilehlých prostorách komplikovalo provoz našeho kolejiště. Na chodbách byl stavební nepořádek, prach se nosil ve velkém všude, kam se jen otevřely dveře… O umývání chodeb a sociálních zařízení před provozem kolejiště ani nemluvě. Koberce před vstupem jsou zralé na výměnu, jak jsou zničené, nicméně těsně před vánočními svátky a mezi nimi došlo k ukončení stavebních prací a úklidu. Všem návštěvníkům se proto dodatečně omlouváme za ztížené podmínky při návštěvě u nás.

Jinak jsme pokračovali v osvětlování vozů, kde jsme do vozů služebních a druhé vozové třídy montovali desky na zakázku zhotovené od pana Příbramského, který se nám věnuje nejenom v osvětlování souprav. Jeho DPS se dá programovat pomocí CV, a tak si můžeme nastavit jas žlutých i zářivkových světel a zapnout u vozů i koncová světla. Petr potom v JOP ce naprogramoval, aby se vozy rozsvěcovaly při výjezdu z tunelu a zhasínaly, když vlak do něho vjede. Osm souprav nám již takto k spokojenosti funguje a na další se vyrábí obvody. Nejlépe se DPS osazuje do vozů Tillig, u Roco musíme vyřezat střešní přepážky a poté slepit střechu se skříní natvrdo. Na další typy vozů chystáme nové DPS a tak teprve uvidíme, jaké nás čekají stavební úpravy.

Petr pokračuje v zapojování mechanizmu na pohyb portálových jeřábů na uhelné Žďasu. Nechtěně ovšem zavadil o „stometrový“ komín a ten se poroučel na přilehlé objekty a trochu se poškodil. Musel tak práce odložit a slepit odpadlé díly. Malířka nám jej poté dobarvila, a nyní již opět stojí na svém místě v plné kráse. Teď se na jeřábech dolaďují poslední úpravy, a tak až přijdete někdy příště, tak vás třeba také svezeme…

No a na závěr se můžete podívat na naši besídku, kdy jsme se v předposlední den v roce rozloučili se starým rokem a popřáli si, stejně jako vám, vše nejlepší do toho nového.

Za přízeň děkují modeláři ze Žďárského království.

Projekt podpořili: