Výroční schůze, přijmutí čestných členů a něco z modelaření

11.2.2015

Výroční schůze, přijmutí čestných členů a něco z modelaření. Opět Vás vítáme při další aktualizaci, ještě ale zůstaneme v loňském roce, kdy jsme dodělali všechny tři perony ve Žďárské stanici a namontovali je na své místo. Honza vyrábí různé zemědělské stroje na statek, Dušan s Petrem zprovoznili pragotron a teď jen čekáme, až nám Jirka přelepí nevhodné relace novými. Má toho ale chudák hodně a tak nám to „ DO POUTĚ“ snad udělá. Jenom zasvěcení ví, jaké to je kouzelné slůvko…

Ještě se zmíním o kamerovém systému na 5,8Ghz, který jsem zde v minulé aktualizaci zmiňoval. Z Číny nám přišli dvě kamery, jedna nám nevydržela manipulaci lepení do vozu a druhá záhadně odešla díky zkratu na kolejišti. Objednali jsme další, ta měla z výroby vadný snímač a tak jsme z důvodu reklamace koupili kameru u nás, která byla ovšem třikrát dražší než celá zásilka kamer a přijímačů z Číny… Teď dumáme jak co nejlépe zhotovit do vlaku 4V stabilizátor aby moc netopil a aby nám kamera opět neodešla.

To pan Příbramský má docela úspěchy, neboť nám dodal první dekodér do autíček a tak jej testujeme a testujeme. V dohledné době se dočkáme i ovladačů na serva, kterými chceme nahradit nefunkční mechanická návěstidla Viesman v Novém Městě. Kdo je někdy vlastnil, asi ví, o čem mluvím…

Další zajímavostí je začínající poruchovost přestavníků želva, kterých jsme již pět vyměnili, naštěstí máme ale šikovného Petra, který do vykloktaného plastového pouzdra vyrobil futro, a tak je můžeme používat i nadále.

Novým přírůstkem našeho vozového parku je model papouška, kterého jsme koupili na burze v Praze a nyní jej podrobujeme testovacímu provozu. Pro naši mládež jsme pořídili i nejnovější soupravu ČD Railjet, kterou uvidíte v rámci naší slavnostní schůze, kde jsme se výroční zprávou loučili s uplynulým rokem a přijmuli jsme dva čestné členy našeho království a předali jim jako poděkování za jejich sponzorství naše trika.

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemné pokoukání.

Wimmer R.

Projekt podpořili: