Zatravňování, patinování a další oblíbené práce...

1.4.2015

Zatravňování, patinování a další oblíbené práce... Opět vás vítáme při další aktualizaci, nejdříve chci ale poděkovat všem, kteří nám dali hlas v anketě Zlatá jeřabina. S výsledky vás seznámíme v mimořádném příspěvku po jejím ukončení a vyhlášení krajským úřadem v Jihlavě. Nyní se již můžeme věnovat novinkám na kolejišti.

Stále nekončící práce kolem zatravňování, doplňování detailů, osazení chatky na Marvaňáku, to uvidíte na přiložených fotech nejdříve. Potom zatím lehce zabrousíme do příprav výstavby trolejového vedení, kdy postupně vyrábíme sloupy trolejového vedení, příhradové kupujeme od kolegů z Peček a brány sestavujeme z leptů od firmy Pojezdy EU. V současné době máme plány na elektrifikaci širé tratě, takže se stavbou začneme nejdříve tam, ale to bude, jak se říká do nazimy…

Také pokračujeme v patinaci modelů a lepení odporů kvůli šuntování na jednotlivé nápravy vozů. Musím konstatovat, že lepení a čištění kvanta nekončících koleček je nejméně oblíbenou činností, kterou musíme dělat.

Mnohem radostnější je ovšem klasické modelaření a radost nám všem udělalo i zprovoznění mechanických návěstidel v Novém Městě. Původní návěstidla od firmy Viesman byla funkčně nespolehlivá a tak po demontáži cívek jsme místo nich namontovali pod desku servo s elektronikou, kterou nám na zakázku vyrobil opět pan Příbramský. Nyní již chodí ramena spolehlivě a dokonce i s mírným zhoupnutím, které nastává při jejich stavění.

Dále ještě uvidíte uhelnou výrobu v podání Jirky, který tvořil z polystyrenu náklady uhlí do vozů a kupy různého uhlí na skládku v Novém Městě. Následně pak uvidíte i jejich zapracování, včetně úprav prostor na vlečce lesů.

Závěrem potom něco k pousmání, kdy opět uvidíte naše neposlušná auta v různých situacích.

Ještě jednou děkuji za vaše hlasy do ankety a těším se zas někdy při další aktualizaci... Wimmer Radislav

Projekt podpořili: