Předpouťové šturmování

1.6.2015

Tak jsem si udělal zas trochu času, vybral něco fot z naší neutuchající činnosti a nyní se můžete podívat, co nám nejenom na kolejišti přibylo.

V úvodu uvidíte, jak Vašek dodělává zeleň na nákladišti v Novém Městě na Moravě. V dalších fotech pak jak jsem zalesnil svah pod silnicí v témže místě. Poté si ještě připomeneme přestavbu návěstidel Viessman a pak se vrhneme na testování Albíka po rekonstrukci. Bohužel musíme konstatovat, že jiskření od ojnic a ne z komínu, není to pravé, co bychom požadovali a tak musel stroj v krátké době již podruhé na reklamaci…uvidíme jestli mu bude souzeno, aby se vůbec někdy proháněl po našem kolejišti a nebo je to ryze vitrínový model.

Potom uvidíte jak modelaří naši mladí. Honza si koupil odlitek motora, který zrovna vidíte čerstvě nalakován, další kluci se pustili do sestavování traktorů, kterých chceme udělat celý vlak a rozmetadel na hnůj, která přiveze manipulační vlak pro Agrostroj v Novém Městě.

Vrátíme se ještě k patinaci, čištění koleček a lepení odporů, aby jste si trochu dokázali představit, jak jsme byli v dílně místy zarovnaní a kolik modelářů se muselo na tomto podílet.

Uvidíte také naše tři nové soupravy vozů, plošinové vozy od Roca a další dvě od malosériových výrobců (z burzy). V tomto případě musím konstatovat, že všechny soupravy jezdí bezvadně a jak se říká, nevíme o nich.

Poté ještě uvidíte stříkání stojanu na kola na parkoviště Žďasu, stavbu další laminátky, posunutí odjezdového návěstidla z profilu kolejí v Nedvědici. Dušan dodělal nové dálkové ovládání na spouštění atrakcí, kluci zase osadili dekodéry do autíček a tak jej testují. Honza se také pustil do osazení autobusových stání a lepení řetízku na sloupky ve Žďáře. V samotném závěru pak uvidíte věšení pragotronu, kdy po peripetiích s ovládáním a samolepkami nových relací jsme dokázali vše zvládnout a slavnostně jsme jej tři dny před poutí pověsili na konzoly ke stropu.

Poté ještě uvidíte, jak to dopadá, když kolečka nešuntují (nemají odpor) a opět naše neposlušná autíčka.

Příjemné pokoukání přejí modeláři ze Žďáru nad Sázavou.

Projekt podpořili: