Novinky z podzimních prací

10.12.2017

Vítáme vás u další aktualizace z Modelového Království. Opět jsme tu s další várkou fotek z naší modelářské činnosti. Uvidíte od každého něco, nicméně asi to nejdůležitější se tentokráte událo v dílně. Vašek, Radek a Petr se pustili do rekonstrukce a úklidu těchto prostor. Rozšířili pracovní plochu pro naše modelaření a také přebrali a uklidili jednotlivé police.

Jinak jsme se věnovali výrobě stožárů pro další elektrifikaci, Petr dodělal zábradlí na Žďárský viadukt a tak konečně budeme mít všude na mostech zábradlí. Během léta nás pozlobili mateční hodiny, které nám řídí veškerý čas v království. Jirka s Dušanem se na nich něco hodin zapotili. Vyměnili i podezřelé součástky a nakonec jsme naznali, že asi uvolněná pojistková pouzdra byla příčinou všech problémů, kdy hodiny pár dnů fungovaly a poté se po nějakém otřesu zastavily. Po proletování a přihnutí kontaktů se zdá být problém vyřešen.

Také jsme museli vyměnit dva přestavníky (želvy) ve žďárském nádraží. Bohužel plastové pouzdro se během dvou let provozu vydře a tak to musíme pravidelně měnit. Petr vymění plastové pouzdro za kovové a přestavník tak funguje dále. Jinak kluci vyrábí další modely mašin, autobusů či přestříkávají a zdokonalují modely aut z kolejiště.

Hezké Vánoční dny a příjemné pokoukání přejí modeláři ze Žďáru nad Sázavou.

Projekt podpořili: