…příště a opět kovidově

29.10.2021

Po delší době Vám přinášíme něco z novinek, které jsme na našem kolejišti v úsporném režimu prováděli. Mezi nejzajímavější novinkou je, že jsme nakoupili 15 celokovových stavebnic výkolejek a postupně je osazujeme po celém kolejišti tak, jak jsou i ve skutečnosti. V současné době Michal s Petrem dokončili jejich montáž na jednokolejce, nyní zbývá asi dvanáct výkolejek umístit do Žďárského nádraží.

Další novinkou je umístění maket ručních výhybek na vlečku Žďasu a do Nového Města na Moravě. Sice máme stavebnice modelovějších maket, ale nemá je kdo sestavovat, tak jsme museli vzít za vděk z produkce ES Pečky.

Další novinkou jsou dvě vložené kolejové spojky ve skrytých částech kolejiště. Jedna na odjezdovém zhlaví v H.Brodě a druhá na vjezdovém zhlaví do Maloměřic. Třetí spojka je již přes rok hotová na vjezdu do H.Brodu. Všechny jsou jen pojížděné, zatím čekají na svou příležitost s novým programem JOP, který ale zatím dopadá jak vše ostatní, nemá kdo programovat.

S příchodem zimy jsme se vrhnuli na troleje, zhotovili jsme držáky na příhradové stožáry, něco nabarvili a pak se zastavili… předělávali jsme a ještě stále předěláváme jedno malé kolejiště, kde opravujeme elektroinstalaci, koleje a krajinu. Jak říkám, nejsou lidi. Po více než půl roce jsme opět vysáli celé kolejiště. Naštěstí jsme jej mohli na letní prázdniny po nekonečných devíti měsících otevřít veřejnosti a tak zcela nevyschla naše klubová pokladna a konečně, konečně byli lidi.

Přejeme příjemné pokoukání a přijďte se zas za námi podívat, už nám jezdí i nové laminátky. A pokud máte chuť a zájem modelařit s námi, zavolejte, rádi Vás v našem klubu uvítáme.

Projekt podpořili: